fot. flickr.com

Zegar przed Bazyliką Mariacką w Krakowie odmierza czas do ŚDM

Elektroniczny zegar, który został umieszczony przed Bazyliką Mariacką w Krakowie od dziś odmierza czas do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży 2016. Równocześnie ruszyła rejestracja osób zainteresowanych wzięcia udziału w tej imprezie. Jako pierwszy zarejestrował się Ojciec Święty Franciszek.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Magdalena Dobrzyniak z Komitetu Organizacyjnego ŚDM poinformowała, że zegar, który będzie odmierzał 366 dni do ich rozpoczęcia, uruchomił razem z młodzieżą metropolita krakowski ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

Młodzież z Archidiecezji Krakowskiej chce zachęcić do wzięcia udziału w ŚDM młodych ludzi z całej Polski i z innych państw, tańcząc na Rynku Głównym poloneza w tradycyjnych strojach ludowych.

Rejestracja osób zainteresowanych wzięciem udziału w tym wydarzeniu odbywa się on-line, poprzez wypełnienie specjalnego formularza zamieszczonego na stronie www.krakow2016.com. Jest on dostępny w pięciu językach: polskim, angielskim, włoskim, francuskim i hiszpańskim.

Na stronie internetowej Światowych Dni Młodzieży znajdują się szczegółowe informacje dotyczące rodzaju rejestracji, a także gadżetów i publikacji pomagających w identyfikacji i przeżywaniu wydarzeń centralnych Światowych Dni Młodzieży i poruszaniu się po mieście.

Grupy parafialne, duszpasterstwa, wspólnoty, a także osoby indywidualne, które chcą przyjechać na ŚDM 2016 powinni zgłosić się do Diecezjalnych Centrów ŚDM. Będą one rejestrować tzw. makrogrupy liczące do 5 tys. osób, które później zostaną podzielone na podgrupy po maksymalnie 150 osób każda. Będą one mieć ten sam typ pakietu pielgrzyma i ten sam język katechezy.

Pielgrzymi z zagranicy będą się organizować przy Konferencjach Episkopatów danego kraju, a wspólnoty międzynarodowe mogą być rejestrowane przez swoje centrale.

PAP/RIRM

drukuj