fot. Tomasz Strąg

Szef MSWiA podpisał wnioski o wypłatę zasiłków dla poszkodowych przez orkan „Ksawery”

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak podpisał dzisiaj wnioski o wypłatę pierwszych zasiłków dla poszkodowanych w wyniku nawałnic mieszkańców województw wielkopolskiego i lubuskiego – poinformował resort w komunikacie.

W pierwszej kolejności wypłacane będą zasiłki do 6 tys. zł przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb. Jak podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, łączna kwota wsparcia wynosi obecnie 435,5 tys. zł.

„Pierwsza transza zasiłków trafi do województw wielkopolskiego i lubuskiego. Ich mieszkańcy otrzymają odpowiednio: 123 tys. zł i 312,5 tys. zł. W pierwszej kolejności wypłacane będą zasiłki do 6 tys. zł przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb” – przekazano w komunikacie.

Wcześniej wnioski o udzielenie pomocy poszkodowanym skierowali do MSWiA wojewodowie wielkopolski i lubuski.

W wyniku działań orkanu „Ksawery” zginęły dwie osoby, a 39 odniosło obrażenia. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i strażacy-ochotnicy interweniowali ponad 11 tys. razy. W akcję na terenie całego kraju zaangażowało się niemal 42 tys. strażaków.

PAP/RIRM

drukuj