fot. twitter.com/mblaszczak

Psycholodzy z WOT udzielą telefonicznie wsparcia osobom objętym kwarantanną lub leczonym na koronawirusa

Ruszyła pomoc psychologiczna dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem koronawirusa. Wsparcia za pośrednictwem infolinii udzielają psycholodzy z Wojsk Obrony Terytorialnej – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

O uruchomieniu infolinii minister Błaszczak poinformował dziś na Twitterze.

„Dzięki specjalnej infolinii ruszyła pomoc psychologiczna dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem koronawirusa. Wsparcia udzielają psycholodzy z Wojsk Obrony Terytorialnej. Bezpłatna pomoc pod infolinią 800 100 102. Wszystkich potrzebujących zachęcam do kontaktu” – napisał Błaszczak.

W działania prewencyjne prowadzone przez służby państwowe w związku z zagrożeniem epidemicznym włączyły się WOT. Żołnierze tej formacji w 14 portach lotniczych pomagają przy pomiarze temperatury oraz gromadzeniu i segregacji kart lokalizacyjnych pasażerów przylatujących do Polski.

Żołnierze WOT pozostają też w kontakcie z weteranami, gotowi udzielić im pomocy, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia osób starszych. Od niedzieli 1000 żołnierzy WOT wspiera Straż Graniczną na 67 przejściach granicznych. W działania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa są gotowe włączyć się uczelnie wojskowe, podchorążowie w razie potrzeby wesprą administrację i samorządy.

PAP

drukuj