fot. PAP/Leszek Szymański

Rafał Kubicki powołany na szefa KSP

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wręczył dziś decyzję o powołaniu na stanowisko komendanta stołecznego policji mł. insp. Rafałowi Kubickiemu. Od 13 marca dotychczasowy komendant miejski policji w Ostrołęce pełnił obowiązki komendanta stołecznego garnizonu.

Rafał Kubicki zastąpił na tym stanowisku insp. Roberta Żebrowskiego, który stał na czele warszawskiej policji od maja 2016 roku.

„Życzę, aby służba pełniona w tym ważnym miejscu sprawiała panu satysfakcję. Aby mieszkańcy Warszawy czuli się bezpieczni. Jestem spokojny, że poradzi sobie pan z tymi obowiązkami. Pańska kariera jest przecież związana ze stolicą” – powiedział minister Błaszczak, cytowany przez służby prasowe MSWiA.

Rafał Kubicki jest doktorem nauk humanistycznych z zakresu pedagogiki. W policji służy od 1995 r. Pracował m.in. w oddziale prewencji i w wydziale wywiadowczym KSP. Od lipca 2015 r. zajmował stanowisko zastępcy komendanta komisariatu policji Warszawa Targówek. Od 2016 r. pełnił funkcję komendanta miejskiego policji w Ostrołęce.

Podczas zamkniętej dla mediów uroczystości w KSP minister wręczył wyróżniającym się w służbie policjantom nagrody pieniężne oraz pamiątkowe ryngrafy. Wśród nagrodzonych jest policjant, który został ranny w trakcie zatrzymania członków grupy przestępczej oraz funkcjonariusze, którzy odzyskali obrazy Maksymiliana Gierymskiego „Patrol Polski 1830 roku” i Jana Matejki „Koń Jasnogniady. Koń z Arabską Głową”.

PAP/RIRM

drukuj