fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydium KRS chce wyjaśnień od sędziów podejrzanych o udział w akcji hejtu wobec innych pracowników wymiaru sprawiedliwości

Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa domaga się wyjaśnień od sędziów, którzy są podejrzani o udział w internetowej akcji oczerniania innych sędziów.

Przypadki hejtowania sędziów sprzeciwiających się reformie sądownictwa opisał portal Onet.pl. Autorka tekstu ukazuje działania kobiety o imieniu Emilia, która miała rozsyłać do mediów i przedstawicieli sądownictwa kompromitujące materiały. Portal twierdzi, że kobieta była w stałym kontakcie z byłym już wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem. W akcję mieli też być zaangażowani inni sędziowie.

Maciej Mitera, rzecznik prasowy KRS, podkreślił, że „taka działalność zasługuje na najwyższe potępienie”.

– Choć sędziowie jako osoby sprawujące władzę publiczną mogą być zawsze adresatem krytyki społecznej i medialnej, to jednak należy stanowczo zaprotestować przeciwko takim działaniom, jakie zostały ujawnione w ostatnich dniach. Taka działalność zasługuje na najwyższe potępienie. W ocenie prezydium Krajowej Rady Sądownictwa niezbędne jest dokładne zbadanie wszystkich doniesień medialnych przez organy ścigania oraz przez właściwego rzecznika dyscyplinarnego sędziów. Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa oczekuje, że członkowie KRS, których nazwiska pojawiają się w mediach w związku z tą aferą, niezwłocznie złożą pisemne wyjaśnienia co do swojego udziału w tym procederze – mówił Maciej Mitera.

Krajowa Rada Sądownictwa zajęła się także sprawą zgłoszeń członków Rady na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego. Prezydium negatywnie oceniło takie praktyki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl