fot. rzecznik prasowy CBŚP

Śląskie: Przejęto blisko 1,3 tys. krzewów konopi i ponad 40 kg marihuany

Blisko 1,3 tys. krzewów konopi indyjskich i ponad 40 kilogramów marihuany odkryli policjanci z Częstochowy na prywatnej posesji w centrum tego miasta. Plantacja była zasilana kradzionym prądem, a na podwórzu parkowało kradzione audi. Sąd zdecydował o aresztowaniu zatrzymanego w tej sprawie 66-latka.

„Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie” – poinformowała częstochowska policja.

O tym, że na jednej z posesji w centrum Częstochowy przechowywane są narkotyki, policjanci z komisariatu trzeciego w tym mieście dowiedzieli się drogą operacyjną. Dokonane w ostatnim czasie przeszukanie potwierdziło uzyskane informacje.

„Na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad 1,3 tys. krzewów konopi indyjskich innych niż włókniste oraz ponad 40 kilogramów marihuany. Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze ujawnili na posesji pojazd marki audi, pochodzący z kradzieży dokonanej na terenie Słowacji, oraz nielegalny pobór prądu” – relacjonują służby prasowe częstochowskiej policji.

Zatrzymano 66-latka, który uprawiał konopie. Wyjaśniane są także okoliczności kradzieży odnalezionego na posesji samochodu.

W tym samym dniu, kiedy znaleziono plantację należącą do 66-latka, policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali 32-letniego mieszkańca tego miasta, który na polanie uprawiał 22 krzewy konopi, a także miał ok. 5 kilogramów ściętych już krzewów.

„W chwili zatrzymania w plecaku ukrywał dodatkowo ponad 800 gramów marihuany” – podała policja.

Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl