Śląskie: 8 kg amfetaminy i marihuana przy dwóch zatrzymanych

8 kilogramów amfetaminy, a także pół kilograma marihuany przejęli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Chełma i kryminalni z komendy w Świętochłowicach, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o obrót znacznymi ilościami narkotyków.

Obaj usłyszeli zarzuty i decyzją chorzowskiego sądu zostali aresztowani – podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze CBŚP wspólnie z policjantami z komórki zwalczającej przestępczość narkotykową z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach zatrzymali w tym mieście 27-latka, który prowadził opla. Okazało się, że w samochodzie ukryto ponad kilogram amfetaminy.

W tej samej sprawie zatrzymano także 30-letniego mieszkańca Świętochłowic podejrzanego o sprzedaż amfetaminy znalezionej w oplu.

Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, samochodu i innych obiektów przez niego użytkowanych, stróże prawa znaleźli ponad 7 kilogramów amfetaminy, ponad pół kilograma marihuany oraz przyrządy i materiały do ważenia i pakowania środków odurzających. Wśród zabezpieczonych rzeczy znalazły się także trzy maczety” – relacjonowała policja.

Policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli również pieniądze w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pochodziły one najprawdopodobniej ze sprzedaży narkotyków.

Prokurator obu zatrzymanym przedstawił zarzuty dotyczące udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających oraz dodatkowo jednemu z nich zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Podejrzanym może grozić kara do 12 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl