Cała Polska za chmurami

Jak informuje IMGW, Europa południowa, częściowo centralna oraz zachodnia Skandynawia znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będą wyże.

Nad Polskę od południa nasunie się płytki niż z frontem okluzji. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

We wtorek na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów od 10 mm do 20 mm, a na południu województwa małopolskiego i podkarpackiego do 25 mm. Wysoko w Tatrach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, w strefie nadmorskiej okresami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu lub mżawki. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 8 st. do 11 st., na wybrzeżu lokalnie do 12 st., a w rejonach podgórskich od 4 st. do 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie Polski z kierunków północnych, na pozostałym obszarze z kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę na wschodzie Polski zachmurzenie całkowite oraz opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów od 5 mm do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, w strefie nadmorskiej okresami większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki, a wysoko w Tatrach śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 5 st. do 8 st., na wybrzeżu do 9 st., a w rejonach podgórskich od 2 st. do 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl