fot. pixabay,com

W środę w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północno-wschodnia i południowo-wschodnia znajdować się będzie w zasięgu wyżów znad zachodniej Rosji i Morza Śródziemnego. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie na południu kraju zaznaczy się wpływ płytkiego niżu przemieszczającego się znad Czech nad Rumunię oraz związanego z nim pofalowanego frontu atmosferycznego. Ze wschodu napływać będzie chłodniejsze powietrze pochodzenia kontynentalnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa.

W środę miejscami, głównie na południu oraz północnym wschodzie, opady deszczu, na obszarach podgórskich w Karpatach deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Beskidach i Tatrach o 5 cm do 10 cm. Rano w północnej połowie kraju lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów, w strefie brzegowej mogą utrzymywać się przez cały dzień.

Temperatura maksymalna od 5 stopni nad morzem oraz na Podhalu i 6 stopni na północy, około 10 stopni miejscami w centrum do 12 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, jedynie na południowym zachodzie północny. Wysoko w Sudetach początkowo porywy wiatru do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl