W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrum nad Mołdawią, jedynie Półwysep Iberyjski oraz częściowo Skandynawia i Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu niżów. Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu, w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1023 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano i wieczorem lokalnie mgły osadzające szadź, ograniczające widzialność do 300 m. W dzień termometry wskażą od (-2) do 1 st. na wschodzie, na pozostałym obszarze od 0 do 2 st., nad morzem od 2 do 3 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W nocy z piątku na sobotę na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami marznące mgły osadzające szadź, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -6 st. na wschodzie i południu kraju, na pozostałym obszarze przeważnie od -5 do -2 st., w strefie nadmorskiej lokalnie 0 st., 1 st., a w kotlinach górskich od -10 do -7 st. Wiatr słaby, nad morzem słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W sobotę zachmurzenie na południu kraju małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano lokalnie marznące mgły osadzające szadź, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 0 st. do 3 st., chłodniej lokalnie na wschodzie do -1 st., cieplej miejscami nad morzem i na krańcach zachodnich do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, przeważnie południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl