Miejscowe opady deszczu i śniegu

Jak podaje IMGW, na północy Europy pogodę będą kształtowały niże znad Islandii i Finlandii, i towarzyszące im fronty atmosferyczne. Południe i południowy wschód kontynentu obejmie niż znad Włoch. Nad pozostałymi rejonami kontynentu będzie zalegał klin wyżu, który swym zasięgiem obejmie rejony od Hiszpanii przez Francję, południową Polskę aż po Ukrainę i Morze Czarne. Do Polski z zachodu będzie napływała nieco cieplejsza, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa.

W czwartek na północy i zachodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na krańcach wschodnich małe. Temperatura maksymalna od 1 st. na południowym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 3 st., 4 st. na przeważającym obszarze do 5 st. miejscami na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z czwartku na piątek na północy, zachodzie i w centrum kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Od Suwalszczyzny przez Warmię i Mazurach po Ziemię Łódzką opady śniegu. Na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane i tam miejscami możliwe mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od -9 st. na południowym wschodzie, około -1 st. w centrum, do 2 st. na zachodzie i wybrzeżu. Lokalnie w dolinach i kotlinach karpackich spadek temperatury do -14 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu i w Sudetach miejscami umiarkowany i porywisty, południowy i południowo-zachodni, na zachodzie kraju skręcający na zachodni.

W piątek na południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady deszczu lub mżawki. W Sudetach oraz Beskidzie Śląskim i Żywieckim powyżej 600 m n.p.m opady śniegu. Na południowym wschodzie kraju początkowo możliwe mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 3 st. do 7 st., w rejonach podgórskich Karpat około 2 st. Wiatr słaby, zmienny, na Pomorzu i Kujawach południowo-wschodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, południowy.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo opady deszczu ze śniegiem, przechodzące opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl