W środę pochmurno i deszczowo

Jak informuje IMGW, Europa południowa po centralną oraz krańce północne kontynentu będą znajdować się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże.

Polska będzie na skraju niżu z rejonu północnych Włoch. Północ kraju pozostanie w chłodnym powietrzu polarno-kontynentalnym, nad pozostały obszar napłynie nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosnąć.

W środę na południu i zachodzie zachmurzenie całkowite, na północnym wschodzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, wzrastające od południowego zachodu do całkowitego. Na zachodzie, południu, a potem także i w centrum opady deszczu, które na Śląsku miejscami mogą być o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów na Śląsku do 10 mm.

Temperatura maksymalna od 6 do 11 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, na przeważającym obszarze z kierunków wschodnich. W Karpatach wiatr z kierunków południowych w porywach do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek na zachodzie, południu i w centrum zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże.

Temperatura minimalna przeważnie od 3 do 7 st., chłodniej na północnym wschodzie i Pomorzu wschodnim tam od -1 do 2 st. Wiatr umiarkowany, w Karpatach i Sudetach oraz na północny kraju porywisty, a w strefie nadmorskiej dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, z kierunków wschodnich, a w górach południowych. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h, a w strefie nadmorskiej do 55 km/h.

W czwartek na północnym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, wzrastające stopniowo od południowego zachodu do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite. Okresowo, prawie w całym kraju, za wyjątkiem krańców północno-wschodnich, opady deszczu. Na południowym zachodzie opady chwilami o natężeniu umiarkowanym, spaść może do 10 mm deszczu.

Temperatura maksymalna od 8 do 13 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, a w strefie nadmorskiej dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, z kierunków wschodnich, a w górach południowych. W Karpatach porywy wiatru do 90 km/h, a w strefie nadmorskiej do 60 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Wieczorem słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj