Patriarcha Jerozolimy wezwał do pokoju na Bliskim Wschodzie

Do pokoju na Bliskim Wschodzie wezwał łaciński Patriarcha Jerozolimy ks. abp Fuad Twal, podczas Mszy św. pasterskiej w Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

– Ostatnio wydarzyło się wiele bolesnych wypadków na naszych Bliskim Wschodzie i nadal dzieje się to tutaj i na całym świecie. Możemy ubolewać, że straciliśmy nasze człowieczeństwo i nasze wartości duchowe. To co jest istotą religii stało się powodem do zabijania w imię Boga zamiast być motywacją dla miłosierdzia i braterstwa – powiedział ks. abp Fuad Twal.

Święta Bożego Narodzenia nabierają w Betlejem szczególnego znaczenia. To tu na świat przyszedł Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus. Niestety Ziemia Święta jest ciągle podzielona i targana konfliktem.

W tym roku ze względu na napiętą sytuację na linii Izrael Palestyna do Betlejem przyjechało dużo mniej pielgrzymów. Nad ich bezpieczeństwem cały czas czuwają wzmożone siły bezpieczeństwa

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl