W Polsce temperatura umiarkowana, deszcz prawie jesienny

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku, nad pozostałą częścią kontynentu dominują niże. Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia w polarno-morskiej masie powietrza.

W ciągu dnia nad północno zachodnią część kraju oddziaływać zacznie niż znad południowej Skandynawii i związana z nim zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napływać będzie chłodniejsza polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę zachmurzenie duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na Wybrzeżu burze. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem, a wysoko w Tatrach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 13 st.C, 15 st.C w północno zachodniej połowie Polski do 16st.C, 18 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, zachodni. Na południowym zachodzie oraz Wybrzeżu miejscami porywy do 75 km/h. Wysoko w górach porywy do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl