fot. Paweł Palembas

Wielkanoc w Polsce zimna i deszczowa

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże. Jedynie Francja, Portugalia oraz Irlandia znajdują się pod wpływem wyżu znad Atlantyku.

Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Bałtyku, w ciepłym wycinku. Od godzin popołudniowych na zachodzie kraju zaznaczać się będzie wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Początkowo cały kraj znajduje się w dość ciepłym powietrzu polarnym, morskim. W drugiej połowie dnia, nad zachodnie obszary kraju zacznie napływać z zachodu chłodniejsza masa powietrza polarnego, morskiego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy i północnym wschodzie także śniegu z deszczem, lokalnie śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st., 5 st. na północnym wschodzie do 9 st., 11 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, przeważnie północny i północno-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże, w drugiej połowie dnia większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj