Auta w Iranie prowadzone przez kobiety niezakrywające włosów będą odbierane

Samochody prowadzone w Teheranie przez kobiety niezakrywające w sposób prawidłowy włosów będą konfiskowane – poinformował szef drogowej policji w stolicy Iranu. To samo będzie dotyczyć samochodów jedynie przewożących nieodpowiednio osłonięte pasażerki.

Jeśli w aucie ktoś będzie nieodpowiednio osłonięty lub wręcz zdejmie zasłonę, pojazd zostanie skonfiskowany zgodnie z prawem – oświadczył generał Tejmur Hosseini, cytowany przez agencję Isna. Dodał, że na razie „nie przewiduje się grzywny” za to przewinienie.

„Sprawa zostanie przekazana do sądu i po nakazie sądowym samochód zostanie zwrócony” właścicielowi – dodał, nie precyzując, na jak długo samochód może zostać odebrany.

Od islamskiej rewolucji 1979 roku noszenie zasłony lub chusty na głowie jest w Iranie obowiązkowe dla wszystkich kobiet, również cudzoziemek. Jednak od połowy lat 90. obserwuje się w tej kwestii pewne rozluźnienie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl