Zakon szpitalników wyróżniony Nagrodą Księżniczki Asturii

Zakon Szpitalny św. Jana Bożego został laureatem Nagrody Księżniczki Asturii za opiekę nad chorymi podczas tegorocznej epidemii wirusa eboli w Afryce – poinformowała fundacja odpowiedzialna za przyznawanie tej prestiżowej nagrody.

Hiszpańska Fundacja Księżniczki Asturii pochwaliła kilkusetletnią „przykładną pracę” bonifratrów niosących pomoc medyczną i opiekę ubogim na całym świecie. Pomoc ta – wskazano – okazała się użyteczna także podczas tegorocznej epidemii eboli w kilku krajach Afryki Zachodniej oraz podczas kryzysu imigracyjnego w Europie.

Podczas pomagania osobom zarażonym ebolą podczas epidemii w Sierra Leone i Liberii zmarło kilku członków zakonu.

Zakon Szpitalny św. Jana Bożego został założony w 1563 r. w Grenadzie. Obecnie ma 360 ośrodków w 53 krajach.

Wynosząca 50 tys. euro nagroda jest przyznawana, co roku w ośmiu dziedzinach, m.in. sztuka i badania naukowe; szpitalnicy otrzymali ją w kategorii „porozumienie między narodami”.  Wyróżnienie nazywane jest często „hiszpańską nagrodą Nobla”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl