Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy niż z ośrodkiem w rejonie Wysp Brytyjskich. Polska stopniowo od zachodu dostawać się będzie w zasięg niżu, tylko wschodnia część kraju pozostanie jeszcze w obszarze podwyższonego ciśnienia. Napływać będzie ciepła polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek z zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, wieczorem na krańcach zachodnich możliwe słabe opady deszczu. Na Mazurach, Suwalszczyźnie, wschodzie Mazowsza i Lubelszczyźnie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże.

Temperatura maksymalna od 10, 11 st. na krańcach północno-wschodnich, około 14 st. w centrum, do 16, 17 st. na południowym zachodzie; w kotlinach karpackich około 8 st. Wiatr południowo-wschodni i południowy, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim oraz na Przedgórzu Sudeckim okresami dość silny i porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek w województwach wschodnich zachmurzenie małe i umiarkowane, ale po północy na Podkarpaciu wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami całkowite oraz przelotne opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód.

W Tatrach słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -2, -1 st. na Suwalszczyźnie i Podlasiu oraz 1, 3 st. na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i południu Małopolski, do 6, 8 st. na zachodzie Polski. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz Przedgórzu Sudeckim okresami dość silny i porywisty.

We wtorek zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami przelotne opady deszczu. W Beskidach opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w Sudetach deszczu ze śniegiem i śniegu, w Tatrach śniegu.

Temperatura maksymalna od 11 do 15 st., chłodniej na krańcach północnych i w rejonach podgórskich – od 9 do 12 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni. W centrum i na południu porywy wiatru do 60 km/h, na południowym zachodzie i zachodzie do 65 km/h, a w Sudetach i Tatrach do 85 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl