fot. PAP/Darek Delmanowicz

S. Szwed o Rodzina 500 plus: Jeśli ktoś złoży wniosek później, to również otrzyma pełne świadczenie

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej apeluje o składanie wniosków o świadczenie Rodzina 500 plus. 1 sierpnia ruszył nabór na nowy okres zasiłkowy.

Resort przypomina, że wsparcie z programu nie jest przyznawane bezterminowo i aby je otrzymać, co roku konieczne jest składanie odpowiedniego wniosku.

Aby zachować ciągłość w otrzymywaniu środków finansowych dokumenty należy złożyć do końca sierpnia.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki Stanisław Szwed w rozmowie z naszą redakcją podkreślił, że obecnie proces przyjmowania wniosków przebiega spokojnie i bez komplikacji.

Dodał, że większego napływu można się spodziewać w drugiej połowie sierpnia.

– Zapewne tak się stanie, bo to jednak jest okres urlopowy. Dlatego jest ta nasza szeroka akcja informacyjna, żeby nie czekać na ostatnią chwilę, bo na pewno potem będzie trudniej, jeśli chodzi o kolejki, ale również o ten okres. Trzeba przy każdej kwestii administracyjnej wydać decyzję i to zawsze zajmuje trochę czasu. Zapewne może być tak, że tak jak mówimy, ten napływ pod koniec miesiąca może być o wiele większy, ale jeśli ktoś złoży wniosek we wrześniu czy w październiku, to również będzie imał wypłacone pełne świadczenie – powiedział na antenie Radia Maryja wiceminister pracy, rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. 

Wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+ można składać osobiście, listownie lub online.

W tym ostatnim przypadku można skorzystać z ministerialnego portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy Profilu Zaufanego.

Według szacunków liczba już złożonych wniosków to obecnie ok. 200 tys.

RIRM

drukuj