fot. flickr.com

W Polsce pochmurnie i dość chłodno

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nad Europą Centralną będzie znajdował się silny wyż oddziałujący na cały kontynent. Ośrodki niżowe będą zlokalizowane w rejonie Islandii, Morza Barentsa i Morza Jońskiego. Polska pozostanie w zasięgu wyżu, którego centrum znad Bałtyku przemieści się nad centralne województwa kraju. Z północy napływać będzie zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1035 hPa i zacznie spadać.

W sobotę w północnej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st. na krańcach wschodnich i w Kotlinie Kłodzkiej, około 0 st. w centrum, do 4 st. na Pomorzu Zachodnim; na Podhalu około -5 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie z rozpogodzeniami. Na wschodzie miejscami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7 st. na południowym wschodzie, około -2 st. w centrum, do 0 st. na wybrzeżu; chłodniej na Podhalu i Podkarpaciu: od -10 st. do -8 st., a gdzieniegdzie na Podkarpaciu możliwy spadek temperatury do -15 st. Wiatr na ogół słaby, tylko na wybrzeżu i Pomorzu okresami umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj