Zachmurzenie umiarkowane i przelotne opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa północno wschodnia i południowo zachodnia aż po centralną będzie w zasięgu wyżów. Od Islandii i Wysp Brytyjskich przez Skandynawię, Polskę po Turcję dominować będą płytkie niże z frontami atmosferycznymi.

Zachód kraju będzie pod wpływem słabego klina wyżowego. Pozostały obszar Polski będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. Nad wschodem kraju utrzymywać będzie się ułożony południkowo, falujący front atmosferyczny, oddzielający ciepłe powietrze polarno-morskie na zachód od niego, od powietrza zwrotnikowego nadal zalegającego na krańcach wschodnich Polski. Wieczorem do granic zachodnich Kraju zbliży się mało aktywny front okluzji.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie spadnie.

W czwartek w zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami, głównie na Śląsku i wybrzeżu, wzrastające do dużego i gdzieniegdzie przelotne opady deszczu oraz burze. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 24 do 27 st., chłodniej nad samym morzem, około 23 st., oraz na Podhalu, około 19 st. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na wschodzie, przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu podczas burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 13 do 18 st., chłodniej w rejonach podgórskich, od 11 do 13 st. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia. Okresami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu podczas burz od 10 mm na zachodzie i północy do 30 mm na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 25 do 29 st., chłodniej nad samym morzem, około 24 st., oraz na Podhalu, około 20 st.. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe zanikające przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr porywisty. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl