Polska na skraju rozległego niżu

Jak podaje IMGW, Południowa Europa będzie w zasięgu słabego wyżu. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie na skraju rozległego niżu znad Morza Norweskiego, a nad północno-zachodnie województwa nasunie się strefa okludującego się frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i powoli będzie spadać.

We wtorek województwach północnych zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami w województwach południowo-wschodnich duże i tam niewielkie przelotne opady deszczu, zwłaszcza w górach i w rejonach podgórskich. Temperatura maksymalna od 12 st. na północnym wschodzie do około 18 st. w centrum i 21 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północy i północnym wschodzie okresami porywisty, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę w województwach południowo-wschodnich zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a w północnej połowie kraju miejscami niewielkie opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st., 8 st. na północy i w kotlinach górskich do 10 st., 12 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, kierunków zachodnich.

W środę w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana tam suma opadów do 12 mm, a w pasie od Ziemi Lubuskiej, przez Wielkopolskę, Kujawy po rejon Zatoki Gdańskiej także burze, w czasie których miejscami może spaść do 20 mm deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, na krańcach wschodnich i południowym zachodzie okresami duże i tam miejscami niewielki deszcz. Temperatura maksymalna od 11 st., 12 st. na północy do około 20 st. w centrum i 23 st. na południu. Chłodniej na wybrzeżu wschodnim i Półwyspie Helskim 7 st., 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a w czasie burz do 70 km/h, południowozachodni, tylko na wybrzeżu i Pomorzu zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowozachodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 20°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowozachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl