Pogoda na sobotę i niedzielę

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz zachodnia i południowo-zachodnia część kontynentu znajdować się będą pod wpływem wyżów z centrami nad Ukrainą i Atlantykiem. Pozostały obszar kontynentu obejmować będzie niż z ośrodkiem nad południową Skandynawią.

Polska znajdować się będzie pod wpływem tego niżu, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Początkowo pozostawać będziemy w polarno-morskiej masie powietrza, za frontem zacznie napływać chłodniejsza polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana suma opadów na Lubelszczyźnie do 15 mm. Temp. maks. od 18 do 21 st. na północy i zachodzie do 25 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, południowo-zachodni, w rejonach burz porywy do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Prognozowana suma opadów w Małopolsce i na Podkarpaciu do 15 mm. Temp. min. do 8 st., 11 st. na północy i zachodzie do 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zachodni, jedynie na Pomorzu i wybrzeżu umiarkowany i dość silny, zachodni i południowo-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, w zachodniej połowie kraju możliwe burze. Prognozowana suma opadów na Lubelszczyźnie i Podlasiu do 15 mm. Temp. maks. od 15 do 19 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, zachodni i północno-zachodni, w rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Po południu przelotne opady deszczu. Temp. maks. 21 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temp. min. 12 st. Wiatr słaby, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl