W Polsce deszczowo

Jak informuje IMGW, nad Europą przeważać będą niże z frontami atmosferycznymi, jedynie Półwysep Iberyjski znajdować się będzie pod wpływem klina Wyżu Azorskiego.

Polska znajdować się będzie na skraju niżu znad Finlandii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, głównie na północy, w centrum i na wschodzie Polski. Na północnym wschodzie kraju możliwy grad. Temperatura maksymalna od 12, 14 st. na północy do 17 st. na południu. W rejonach podgórskich temperatura od 12 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na północy Polski zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym zachodzie wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 1 do 5 st., jedynie na wybrzeżu cieplej, od 6 do 10 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków zachodnich, na południu kraju słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl