Polska w obszarze podwyższonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, nad Islandią, Półwyspem Skandynawskim i Morzem Śródziemnym pogodę będą kształtowały układy niskiego ciśnienia i fronty atmosferyczne. Pozostałe rejony kontynentu będą w zasięgu wyżów.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, stopniowo od północnego zachodu kraju zacznie napływać powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i powoli będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie całkowite, w drugiej połowie dnia postępujące od zachodu kraju przejaśnienia. Miejscami słabe opady deszczu, stopniowo zanikające od zachodu kraju. W centrum i na wschodzie początkowo słabe opady marznącej mżawki lub deszczu ze śniegiem, przechodzące w słabe opady deszczu. W centrum i na południu kraju mgły ograniczające widzialność do 200 m, miejscami utrzymujące się przez cały dzień. Temp. maks. od -2 st. na północnym wschodzie, około 1 st. w centrum do 4 st., 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr w południowej połowie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie Polski miejscami słabe opady śniegu, na pozostałym obszarze słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu, na zachodzie kraju przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie na Pomorzu, Lubelszczyźnie i wschodnim Podkarpaciu opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. od -3 st., -2 st. na wschodzie do 0 st., 1 st. na południu i zachodzie. Wiatr w południowej połowie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W niedzielę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie Polski miejscami słabe opady śniegu, na pozostałym obszarze słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu. W centrum i na południu kraju mgły ograniczające widzialność do 100 m, miejscami utrzymujące się przez cały dzień. Temp. maks. od -1 st., 0 st. na krańcach wschodnich, około 1 st. w centrum do 4 st. na zachodzie. Wiatr w południowej połowie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i południowy.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Rano lokalnie silne zamglenia. W pierwszej połowie dnia miejscami możliwe słabe opady mżawki, lokalnie marznącej powodujące gołoledź, po południu przechodzące w opady słabego śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 0 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, przejściowo możliwe również opady marznącej mżawki, powodujące gołoledź. Lokalnie silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby zmienny, z przewagą południowego. W niedzielę zachmurzenie duże. Rano lokalnie silne zamglenia. Na północy miejscami opady śniegu na pozostałym obszarze opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, południowy.

PAP

drukuj