Warszawa: Zakończyła się sesja EKG ONZ oraz komisji ds. Leśnictwa FAO

Wspólna Sesja Komitetu do spraw Lasów i Przemysłu Drzewnego EKG ONZ oraz Europejskiej Komisji do spraw Leśnictwa FAO dobiegła końca. W piątek jej uczestnicy odwiedzili Puszczę Białowieską, gdzie z bliska przyglądali się działaniom podejmowanym przez resort środowiska oraz leśników w celu ochrony puszczy.

Głównym punktem sesji było spotkanie ministrów odpowiedzialnych za lasy regionu paneuropejskiego  pod hasłem „Lasy, nasze wspólne dobro”. I to właśnie podjęte działania w celu dbałości o lasy, dokładniej w Puszczy Białowieskiej, były celem dzisiejszej wizyty ekspertów na jej terenie.

„Dzisiaj organizujemy specjalnie dla tych delegatów wyjazd do Białowieży, żeby pokazać jak wygląda to na miejscu. Dużo opowiadaliśmy o tym w Warszawie. Wszyscy wiedzą jak bardzo jest zmanipulowany obraz – mówił Andrzej Konieczny, wiceminister środowiska, pełnomocnik ds. Puszczy Białowieskiej.

Ekspert z Irlandii Diarmuid McAree zwraca uwagę, że potrzeba zróżnicowanych działań, aby utrzymać las w jak najbielszym stanie.

– Tak wygląda profesjonale leśnictwo. Chodzi o to, by znaleźć odpowiedni balans – przekonywał Diarmuid McAree z Crann – Trees for Ireland, ekspert ds. leśnictwa.

Balans, którego nie chcą pseudoekolodzy. W działania mające na celu ratowanie puszczy uderzają także unijne instytucje podsycane przez opozycję w Polsce. 17 października przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej odbędzie się kolejne wysłuchanie ws. Puszczy Białowieskiej.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl