Polska w ciepłym powietrzu polarno-morskim

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i zachodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu rozciągać się będzie obszar podwyższonego ciśnienia. Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w ciepłym powietrzu polarno-morskim. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie oraz na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny zachmurzenie małe i umiarkowane wzrastające do dużego, od godzin południowych miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Pomorzu po południu miejscami wzrastające do dużego i możliwy przelotny deszcz. Temp. maks.: na północy i północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich od 22 st. do 26 st., na pozostałym obszarze Polski od 27 st. do 31 st. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem przejściowo umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Kielecczyźnie i Podkarpaciu początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami zanikające burze i przelotne opady deszczu. Później rozpogodzenia. Nad ranem lokalnie w dolinach i kotlinach mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, jedynie na wybrzeżu i Pomorzu, a nad ranem na Mazurach wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu. Temp. min. od 12 st., 13 st. na północnym wschodzie, około 17 w centrum, do 19 st., 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, przeważnie wschodni i południowo-wschodni.

W niedzielę na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, miejscami wzrastające do umiarkowanego. W obszarach górskich Górnego Śląska i Małopolski po południu miejscami zachmurzenie duże i możliwe przelotne opady deszczu. Temp. maks. od 27 st. do 31 st., jedynie na krańcach północnych i północno-wschodnich chłodniej, od 22 st. do 25 st. Wiatr na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, północno-wschodni i wschodni, na pozostałym obszarze słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe. Temp. maks. 30 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy pogodnie. Temp. min. 16 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 30 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl