fot. PAP/EPA

Rano mgły, na zachodzie mżawka

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego po Ukrainę rozciąga się strefa wyżów. Na północy, północnym-zachodzie Europy dominują niże. Polska będzie na skraju wyżu znad Ukrainy, w ciągu dnia północno-zachodnia część kraju przejdzie w zasięg zatoki niżu znad północnego Atlantyku. Pozostajemy w zasięgu tej samej masy polarno-morskiej. Na wschodzie chłodnej, na zachodzie nieco cieplejszej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie się wahać.

W środę na obszarze od Pomorza Wschodniego i Kujaw po Suwalszczyznę i Podlasie rano bezchmurnie, później od zachodu wzrost zachmurzenia do dużego. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite, na zachodzie i południowym zachodzie po południu większe przejaśnienia, a wieczorem lokalnie także rozpogodzenia. Rano gdzieniegdzie mgły, lokalnie zmniejszające widzialność do 200 m, miejscami utrzymujące się do godzin południowych. Na zachodzie kraju gdzieniegdzie słabe opady mżawki. Po południu słabe opady śniegu możliwe lokalnie na Kaszubach i Kujawach.

Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. C na północnym wschodzie do około 3 st. C w centrum i do 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, przechodzący na kierunki południowe i na wybrzeżu zachodnim wzmagający się do umiarkowanego.

W nocy zachmurzenie duże i całkowite, a na południu oraz początkowo także na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północy i wschodzie gdzieniegdzie mgły, lokalnie zmniejszające widzialność do 200 m. Po północy na zachodzie słabe opady deszczu stopniowo przemieszczające się w głąb kraju, na Kaszubach nad ranem możliwe słabe opady marznące.

Temperatura minimalna od -5 st. C na północnym wschodzie kraju do około 0 st. C w centrum i do 4 st. C, 5 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat od -4 st. C do -2 st. C. Wiatr słaby, od zachodu wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy skręcający na południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie całkowite, miejscami przejaśnienia, na południowym wschodzie początkowo rozpogodzenia. Okresami opady deszczu lub mżawki, na północnym wschodzie możliwe również słabe opady marznące powodującego gołoledź. W Karpatach oraz w rejonach podgórskich Podkarpacia opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna od 3 st. C, 4 st. C na wschodzie do około 7 st. C w centrum i do 10 st. C, 11 st. C na zachodzie; chłodniej na krańcach południowych Podkarpacia – około 1 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni, od zachodu kraju skręcający na zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami silne zamglenia. Temperatura minimalna 0 st. C. Wiatr słaby, południowy.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj