Prognoza pogody na 7 i 8 grudnia

Jak informuje IMGW, cała południowa Europa będzie w zasięgu rozległego wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad zachodnią Rosją oraz w rejonie Wysp Owczych, ze strefami frontów atmosferycznych. Polska będzie w obszarze rozległego ciepłego wycinka niżu z ośrodkiem przemieszczającym się z rejonu Wysp Owczych nad Morze Norweskie. Południe kraju przejściowo znajdzie się na skraju wyżu znad południowej Europy.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W czwartek na północy, wschodzie i w centrum zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, pod koniec dnia miejscami rozpogodzenia. Początkowo miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże przechodzące w umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna od 4 st., 6 st. na wschodzie do 8 st. na południowym zachodzie, w dolinach karpackich lokalnie 2 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy i w centrum porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, wysoko w górach do 90 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w Bieszczadach okresami zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu, na Pomorzu również deszczu ze śniegiem. Wysoko w Sudetach opady śniegu. Temperatura minimalna od -1 st., 1 st. na wschodzie kraju do 5 st. miejscami na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru w zachodniej połowie kraju do 65 km/h, w rejonie Sudetów oraz na południowym wschodzie do 70 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h.

W piątek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Na północy, a pod wieczór również na zachodzie, opady deszczu i deszczu śniegiem. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie do 7 st. na zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na południowym wschodzie początkowo porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie początkowo całkowite, później większe przejaśnienia, pod koniec dnia rozpogodzenia. Początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, pod wieczór przeważnie słaby, zachodni i południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek w pierwszej połowie pogodnie, w drugiej stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl