Koleje Mazowieckie: Od dzisiaj korekta rozkładu jazdy

Od 21 października br. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich – podał przewoźnik w komunikacie.

Kolejna korekta rozkładu jazdy KM związana jest z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe. W niektórych przypadkach wymagać to będzie wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej. Nowy rozkład ma obowiązywać do 8 grudnia 2018r.

W informacji podanej przez Koleje Mazowieckie czytamy, że najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów dotyczą linii nr R1 Warszawa-Skierniewice. Utrudnienia dotyczą stacji Pruszków w związku z wyłączeniem z ruchu toru nr 4. Część pociągów będzie kursować po torach dalekobieżnych z pominięciem przystanków pośrednich od Warszawy Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego. Utrudnienia potrwają do 7 listopada bieżącego roku. Ponadto w dniach 14 listopada i 8 grudnia na odcinku Grodzisk Mazowiecki-Skierniewice wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za pociąg nr 19996/7 relacji Warszawa Wschodnia-Skierniewice.

Na linii nr R3 Warszawa-Łowicz wciąż będą trwały utrudnienia związane z pracami w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Bednary – Łowicz Główny. Pierwszy pociąg z Łowicza i ostatni do Łowicza na tym odcinku zostaną zastąpione zastępczą komunikacją autobusową.

KM informuje również, o zmianach na linii nr R6 Warszawa-Małkinia. W dniach 21-28 października ruch pociągów będzie tam prowadzony operatywnie z uwagi na nieotwarcie obu torów na odcinku Łochów-Sadowne Węgrowskie. Natomiast od 29 października rozkład przewiduje utrudnienia na odcinku Łochów-Małkinia. Część pociągów tak jak obecnie będzie kursować w relacji skróconej. Na odcinku Łochów-Małkinia za wybrane połączenia zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Jednocześnie na odcinku Małkinia-Łochów będą honorowane ważne bilety KM w pociągach „Intercity”. Dotyczy to pociągów nr: 6117 „Konopnicka” relacji Węgliniec-Białystok (codziennie oprócz niedziel), nr 6157 „Konopnicka” relacji Wrocław Główny-Białystok (w niedziele), nr 4125 „Ondraszek” relacji Bielsko Biała Główna-Białystok i nr 1011 „Leśmian” relacji Łódź Fabryczna-Białystok. Dodatkowo, ww. pociągi Intercity będą zatrzymywać się na wszystkich stacjach i przystankach objętych honorowaniem na tym odcinku.

Na linii nr R7 Warszawa-Dęblin kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Pilawa-Garwolin – ruch jednotorowy – oraz Garwolin-Dęblin – wstrzymanie przewozów, gdzie kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

W komunikacie KM wymieniono też linię nr R8 Warszawa-Skarżysko Kamienna, gdzie kontynuowane są prace modernizacyjne na odcinku Czachówek Południowy-Warka a ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Pociąg „Radomiak” kursuje trasą okrężną przez linię CMK. Dodatkowo do 22 października wystąpi nocna przerwa w ruchu pociągów (w godz. 0.40 – 3.20) na odcinku Dobieszyn-Radom. W związku z tym, pierwszy i ostatni pociąg kursujący na tym odcinku zastąpi komunikacja autobusowa.

Zmiana dotyczy również linii nr R9 Warszawa-Działdowo. 21 października pociągi wracają na wyremontowany odcinek Warszawa Gdańska-Warszawa Zachodnia. Ponadto na wniosek pasażerów ostatni pociąg w dobie z Warszawy będzie kursował w relacji wydłużonej do Mławy.

Na linii nr R81 relacji Dęblin-Radom wciąż trwają utrudnienia na odcinku Bąkowiec-Dęblin z powodu przebudowy stacji Dęblin w związku z kursuje tam zastępcza komunikacja autobusowa – podaje przewoźnik [zobacz więcej].

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl