By Bardrock - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9798784

UTK: Koleją w lipcu podróżowało o 9 mln pasażerów mniej niż przed rokiem

Liczba pasażerów na kolei w lipcu tego roku wyniosła blisko 19 milionów. To ponad 9 mln mniej niż w tym samym okresie 2019 roku – poinformował w piątek w komunikacie Urząd Transportu Kolejowego UTK.

Jak dodaje UTK, porównując wynik przewozowy z poprzednimi miesiącami 2020 r. widać zmniejszanie się wpływu pandemii na liczbę podróżnych. Z miesiąca na miesiąc widoczny jest powrót podróżnych na kolej. W maju liczba pasażerów spadła o 66 proc. a w czerwcu o 47 licząc rok do roku. W lipcu spadek wyniósł 32 proc.

Porównując dane do czerwca 2020 r. widoczny jest wzrost liczby pasażerów o ponad 4,4 mln osób, czyli o ponad 30 proc.

UTK wskazuje, że nastąpił wzrost zainteresowania pasażerów podróżami dalekobieżnymi.

„Wyniki lipca 2020 r. wskazują, że kolej w dalszym ciągu pomaga w realizacji wakacyjnych planów i pozwala na dotarcie do miejsca wypoczynku. Dostępna większa liczba pociągów to także jeden ze środków zapewniających wyższy poziom bezpieczeństwa” – komentuje wyniki Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Z danych UTK wynika, że po siedmiu miesiącach 2020 r. liczba pasażerów wyniosła 123 mln osób. To o 35,2 mniej niż rok wcześniej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl