Poczta Polska: Znaczek upamiętniający 40-lecie NSZZ „Solidarność”

Poczta Polska upamiętniła 40-lecie powstania NSZZ „Solidarność znaczkiem, wydanym w nakładzie 1 miliona sztuk – poinformowała w piątek spółka.

„NSZZ Solidarność, to symbol wolnego i niezależnego kraju oraz dumnego narodu, który potrafi walczyć o swoje prawa i godność nie godząc się na narzucanie mu woli obcych sił” – wskazał cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.

Dodał, że dzięki działalności opozycji antykomunistycznej Polska była w stanie na nowo stać się suwerenna. „Solidarność” była ruchem spontanicznym, ruchem oporu i sprzeciwu wobec komunistycznej władzy.

„Poczta pragnie uhonorować ten ruch społeczny wprowadzając do obiegu znaczek upamiętniający 40. rocznicę założenia Związku” – zaznaczył.

Spółka poinformowała, że autor projektu Jan Konarzewski, przedstawił na znaczku dłoń ułożoną w geście „Victorii” jako symbolu zwycięstwa, w której konturach umieszczono fragment zdjęcia przedstawiającego spontaniczny tłum.

W komunikacie dodano, że oprócz znaczka Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, kopertę FDC, czyli kopertę wydawaną w pierwszym dniu obiegu znaczków. Widnieje na niej zestawienie regionów NSZZ „Solidarność” na tle konturowej mapy Rzeczypospolitej.

Przypomniano, że w ubiegłym roku Spółka wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy honorujący ikonę NSZZ „Solidarność” Annę Walentynowicz.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl