fot. twitter.com

B. Szydło: rozpoczęliśmy reformy wychodzące naprzeciw wartościom głoszonym przez „S”

Rząd rozpoczął reformy, które wychodzą naprzeciw wartościom głoszonym od wielu lat przez „Solidarność” – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa Polskiego Rządu zabrała głos w trakcie 28. Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ „Solidarność” w Płocku.

Premier przypomniała, że w kampanii wyborczej PiS podpisało z „Solidarnością” zobowiązanie, że gdy wygra wybory, to „sprawy zwykłych obywateli będą najważniejsze”.

W tym kontekście premier Beata Szydło zwróciła uwagę na osiągnięcia rządu w minionym roku.

– Wprowadziliśmy program wsparcia dla rodzin „500 Plus”, rozpoczęliśmy program „Mieszkanie Plus”, darmowe leki dla seniorów stawkę godzinową za pracę 12 zł. Najniższe wynagrodzenie w przyszłym roku będzie wynosiło 2000 złotych, a najniższa emerytura 1000 zł. To jest zaledwie tych kilka najważniejszych spraw, które już zrealizowaliśmy w ciągu tego czasu. Ale zostały rozpoczęte kolejne reformy, które wychodzą naprzeciw tym wartościom i tym oczekiwaniom, które głosi od wielu lat „Solidarność” i na straży których stoi – podkreśliła Beata Szydło.  

Premier Beata Szydło zaznaczyła, ze rząd będzie niezmiennie realizować te wszystkie zobowiązania i nie zawróci z drogi reform, na którą wszedł w ubiegłym roku.

To jest nasze zobowiązanie. I tego słowa dotrzymamy – zapowiedziała premier.

RIRM

drukuj