Spotkanie min. cyfryzacji z przedstawicielami Facebooka ws. blokowania kont

Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska spotkała się dziś z przedstawicielami portalu społecznościowego Facebook ws. blokowania kont. Do Polski przyjechali przedstawiciele koncernu z Dublina. W ostatnim czasie doszło do zablokowania kont na portalu politykom z różnych stron sceny politycznej, jak i stowarzyszeń.

Karol Manys, rzecznik ministerstwa cyfryzacji, podkreślił, że obie strony przedstawiły dziś swoje stanowiska w tej sprawie tak, aby wypracować rozwiązania na przyszłość.

– Na pewno poza jakąkolwiek dyskusją jest to, że należy reagować dość zasadniczo na kwestie, które są niezgodne z prawem – namawiające do przemocy, nienawiści i tego typu zachowań. Niestety w praktyce bywa tak, że czasami znajdują się na Facebooku treści, które mogą niektórych razić. Chodzi o to, żeby znaleźć „złoty środek” i zapobiegać niepotrzebnym nieporozumieniom, czy kryzysom związanym z blokowaniem konta – zaznaczył Karol Manys.

Rzecznik resortu cyfryzacji zapowiedział, że rozmowy będą kontynuowane.

Przyczynkiem do spotkania były m.in. protesty działaczy ruchów narodowych, którzy informowali na początku listopada, że z Facebooka zniknęły profile Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego czy Obozu Narodowo-Radykalnego.

Przedstawiciele portalu społecznościowego tłumaczyli, że strony zostały usunięte z serwisu po publikacji postów naruszających Standardy Społeczności w zakresie mowy nienawiści.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl