fot. twitter.com

MC: prawie 40 tys. elektronicznych wniosków w programie „Mój prąd”

Złożono już prawie 40 tys. elektronicznych wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Mój prąd” – podało Ministerstwo Cyfryzacji. Według ministra Marka Zagórskiego w maju takich wniosków złożono niemal 11 tys., a w czerwcu – ponad 4 tys.

Elektroniczne wnioski o dofinansowanie można składać od 31 marca 2020 r. za pomocą profilu zaufanego. Według ostatnich danych Ministerstwa Klimatu, ogółem w programie złożono ponad 70 tys. wniosków.

Jak przypomniało w piątek Ministerstwo Cyfryzacji, usługa umożliwiająca złożenie elektronicznego wniosku znajduje się na portali gov.pl. Do jego złożenia niezbędne są elektroniczne wersje kopii faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej. Powinna być ona opatrzona adnotacją „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”.

Ponadto, należy posiadać dowód zapłaty faktury lub oświadczenie o dokonanej wpłacie, zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano, ewentualnie oświadczenie o samodzielnym montażu instalacji.

Jak przypomniało Ministerstwo Cyfryzacji, po wypełnieniu wniosku należy go podpisać elektronicznie – profilem zaufanym lub e-dowodem – i wysłać wraz z załącznikami.

Mój Prąd” to program finansujący mikroinstalacje fotowoltaiczne (PV) dla osób fizycznych. Oferowane dofinansowanie w formie dotacji pokrywa do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu instalacji, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl