Solidarność chce doprecyzowania przepisów dopuszczających pracę zmianową

Solidarność chce doprecyzowania przepisów dopuszczających pracę zmianową także w niedziele i święta. Jak podkreśla szef „Solidarności” Piotr Duda, niektórzy pracodawcy wykorzystują obecne przepisy do nieuzasadnionego zatrudniania w niedziele.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sosnowcu Piotr Duda podkreślał, że związkowi zależy przede wszystkim na doprecyzowaniu przepisów o pracy zmianowej.

– Nie jest określone, jaka to jest praca zmianowa – czy na trzy, czy na dwie zmiany. To jest wykorzystywane i nadużywane przez niektórych pracodawców, którzy – powołując się na ten przepis – zatrudniają pracowników w niedziele i święta. My chcemy ten przepis doprecyzować – tłumaczył Piotr Duda.

– Jeżeli jest praca zmianowa, pracownik pracuje w porze nocnej i kończy mu się dniówka o 6 rano w niedzielę, żeby to było wpisane. Tylko to nie zostało doprecyzowane i wykorzystują to pracodawcy. Do nas te głosy dochodzą, dlatego chcemy ten przepis doprecyzować – wyjaśnił przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

 

 

 

Tv Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl