fot. PAP/Tytus Żmijewski

J. K. Ardanowski zostanie dziś zaprzysiężony na ministra rolnictwa

Na stanowisko szefa resortu rolnictwa zostanie dziś zaprzysiężony Jan Krzysztof Ardanowski. Chwilę później polityk weźmie udział w posiedzeniu Rady Ministrów, która ma zająć się problemem suszy rolniczej.

Susza zagraża już uprawom w całym kraju. Niedobór wody najbardziej dotknął zboża jare i ozime, krzewy i drzewa owocowe oraz rzepak. To oznacza, że zbiory będą niższe od zakładanych. Rząd nie zostawi jednak gospodarzy samych. Z problemem będzie musiał się zmierzyć nowy szef resortu rolnictwa.

Senator Jan Maria Jackowski przyznaje, że przed nowym ministrem stoją poważne wyzwania. W jego ocenie Jan Krzysztof Ardanowski poradzi sobie z tymi problemami.

– Jest twardym, doświadczonym człowiekiem, ma swoją koncepcję, będzie miał wsparcie naszego obozu politycznego, więc jeżeli będą potrzebne jakieś ustawy – nawet robione na cito – w tym względzie, to nie wątpliwie zaplecze polityczne będzie bardzo ściśle współpracowało z panem ministrem – wskazuje senator.

Poseł Jan Krzysztof Ardanowski obejmie stanowisko w trudnym okresie. Obok suszy będzie musiał poradzić sobie z kwestią ASF, niskimi cenami w skupach, czy przyszłym unijnym budżetem na rolnictwo.

RIRM

drukuj