fot. flickr.com

Prognoza pogody na 21 i 22 kwietnia

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia znajdzie się w zasięgu niżów z ośrodkami nad zachodnią Rosją i Morzem Norweskim, z układem frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będzie rozległy wyż z centrum w rejonie Holandii. Nad Polskę nasunie się zatoka niżu znad zachodniej Rosji z bardzo mało aktywnym frontem chłodnym, za którym napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami na Podkarpaciu i w Karpatach wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 15 st. na Pomorzu i Suwalszczyźnie, do 21 st. w centrum kraju i 25 st. na Śląsku i w Małopolsce. Chłodniej nad morzem i na Warmii: od 10 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko początkowo na Podkarpaciu i w Karpatach zachmurzenie duże i lokalnie zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 st. na Suwalszczyźnie, Podlasiu i terenach podgórskich i w tych regionach lokalnie przygruntowe przymrozki do -2 st., do 7 st. miejscami na zachodzie, południu i w centrum kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu początkowo porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st. na północnym wschodzie do 17 st. w centrum kraju i 23 st. na Dolnym Śląsku. Chłodniej nad morzem i na Warmii: od 9 st. do 15 st. Wiatr na zachodzie słaby, zmienny, na wschodzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę słonecznie. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, wieczorem słaby, północno-zachodni. W nocy z soboty na niedzielę pogodnie. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, wieczorem słaby północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj