Trwa XVIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby

W Lublinie odbywa się XVIII Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin – Czuby. Festiwal dedykowany jest św. Janowi Pawłowi II. Biorą w nim udział wybitni artyści scen polskich i zagranicznych.

– Tegoroczny festiwal to wotum wdzięczności za dar obecności i świętości Jana Pawła II. Jego wizyta w parafii Św. Rodziny w Lublinie do dziś wydaje owoce w postaci bogatego życia kulturalnego, promującego wartości chrześcijańskie – wyjaśnia Robert Grudzień, znany muzyk, kompozytor, współtwórca lubelskich festiwali.

Koncerty będą się odbywały do 16 października w kościele pw. Św. Rodziny na
Czubach w każdą środę o godz. 19.00.

Koncert inauguracyjny pt. „Kościół potrzebuje sztuki” miał miejsce 25 czerwca. Natomiast 7 lipca publiczność mogła zapoznać się z albumem Małgorzaty Kupiszewskiej „Dokąd zmierzasz”, będącym wotum wdzięczności za dar Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

fundacja-niepodległości.pl/ RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl