Petycja ws. obrony pomnika św. Jana Pawła II w Ploërmel

Ponad 20 tys. osób podpisało już internetową petycję o pozostawienie pomnika św. Jana Pawła II na placu francuskiej miejscowości Ploërmel. Autorzy dokumentu przeciwstawiają się w ten sposób decyzji sądu administracyjnego w Rennes o zdemontowaniu pomnika.

Sąd orzekł, że łuk i krzyż na pomniku Jana Pawła II w Ploërmel łamią prawo z 1905 r. mówiące o separacji Kościoła od państwa.

Ks. Krystian Gawron z Polskiej Misji Katolickiej we Francji powiedział, że krzyż i postać papieża-Polaka przeszkadzają masonom, którzy oficjalnie wnieśli sprawę do sądu. To kolejny element walki z chrześcijaństwem.

– Ostatnio był atak na to, że wystawiano żłóbki bożonarodzeniowe. Niektórych merów nawet licytowano przez referendum. Walczono z afiszem zespołu księży, który śpiewał na rzecz prześladowanych chrześcijan w Iraku (nie wolno było go wywieszać w metro paryskim), ale ta batalia została wygrana. Gdy chodzi o żłóbki – zostało wygrane. Gdy chodzi o Krzyż w Ploërmel w Bretanii – z pewnością wygra. Z krzyżem nikt nie wygrał. Budzi się sumienie Francuzów i budzi się sumienie katolików, może już takiej „letniej” Francji, żeby wzięła krzyż w swoje ręce i uwierzyła w zmartwychwstanie. Ale trzeba ich poprzeć naszą modlitwą, podpisami i naszą solidarnością z nimi – zaznaczył ks. Krystian Gawron.

Ks. Krystian Gawron dodał, że również Polacy mogą wysyłać listy solidarności do merostwa w Ploërmel w Bretanii.

Pomnik przedstawiający postać św. Jana Pawła II pod łukiem, ze szczytu którego wznosi się krzyż, ma w sumie ponad osiem metrów wysokości. Został on wzniesiony w 2006 roku.

RIRIM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl