fot. flickr.com

Chłodne powietrze nad Polską

Jak podaje IMGW, Europa północno-wschodnia będzie w zasięgu niżu z układem frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu, w tym i nad Polską pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Wielką Brytanią, Morzem Północnym i północną Polską. Z północnego wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1022 hPa i będzie powoli spadać.

W kraju w środę w dzień na południu Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, w Karpatach miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego, rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. od 11 st., 13 st. na południu, w centrum i na wschodzie kraju do 15 st., 16 st. na północnym zachodzie. W rejonach podgórskich temp. od 9 st. do 11 st. Wiatr słaby, na południu Polski okresami umiarkowany i porywisty, północno-wschodni i wschodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu Polski miejscami umiarkowane i duże. W górach rozpogodzenia. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. na przeważającym obszarze kraju od 1 st. do 5 st., na wybrzeżu od 6 st. do 8 st., w dolinach górskich od -1 st. do 2 st. Lokalnie przygruntowe przymrozki do -2 st. Wiatr słaby, zmienny.

W czwartek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu Polski miejscami duże. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. maks. od 13 st., 15 st. na południu i wschodzie kraju do 15 st., 19 st. na pozostałym obszarze. W rejonach podgórskich temp. od 10 st. do 14 st. Wiatr na północy Polski słaby i umiarkowany, zachodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

W Warszawie w środę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 15 st. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Miejscami silne zamglenia i mgły. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby, zmienny. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 16 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj