Ostrzeżenie: wyłudzanie w internecie dot. programu 500+

Resort Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ostrzega przed wyłudzeniami w internecie w związku z programem „500+”. Sprawa dotyczy powstających stron internetowych, na których rzekomo można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia na dziecko.

O próbach wyłudzenia związanych z programem „500+”  resort poinformował na stronie internetowej ministerstwa.

W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością  pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku niemająca nic wspólnego z działaniami Ministerstwa Rodziny, Pracy Polityki Społecznej.

Resort podkreśla, że wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego zostanie dopiero opracowany, będzie on darmowy i dostępny także na stronie internetowej ministerstwa. Będzie można go składać od momentu startu programu, co według zapowiedzi powinno nastąpić w kwietniu tego roku. Zgodnie z projektem świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj