M. Morawiecki: Połączenie Wyspy Uznam z wyspą Wolin stanowi symboliczne sklejenie północno-zachodniego kawałka Polski

Połączenie Wyspy Uznam z wyspą Wolin stanowi symboliczne sklejenie północno-zachodniego kawałka Polski – powiedział w Świnoujściu premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zabrał głos w trakcie uroczystości podpisania umowy na budowę tunelu pod Świną.

Zwrócił uwagę, że akurat w dniu 17 września, czyli w 79. rocznicę „rozdarcia Polski” po napaści Niemiec hitlerowskich i Związku Sowieckiego, dokonuje się symboliczne „scalanie Polski” poprzez budowę tunelu w Świnoujściu.

– Wierzę, że poprzez takie inwestycje jak ta, nie tylko będziemy sklejać Polskę w wymiarze: materialnym, infrastrukturalnym, symbolicznym, międzyludzkim, ale pokażemy też, na co stać Polskę w wymiarze rozwojowym, w wymiarze gospodarczym. Tutaj to jest właśnie taki symboliczny dzień, w którym przełamujemy wiele dotychczasowych schematów – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Premier zapewnił też, że będzie pilnował każdego dnia, żeby za cztery lata tunel został rzeczywiście otwarty.

Stała przeprawa w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin, które rozdziela rzeka Świna, będąca również częścią toru wodnego do portu w Szczecinie. Najważniejszą częścią projektu ma być tunel o długości przeszło 1,5 km, który pozwoli kierowcom przejechać pod rzeką Świną. Wartość inwestycji to ponad 912 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl