fot. twitter.com/MorawieckiM

Premier RP: Na Śląsku bije gospodarcze serce Polski

Na Śląsku bije gospodarcze serce Polski, to region, który mocno wpłynął na rozwój naszej ojczyzny. Tutejsza otwartość i tradycja to cechy unikatowe, dzięki którym Śląsk może być domem dla wszystkich – oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu od niedzieli przebywa na Śląsku. W Katowicach wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji, następnie spotkał się z mieszkańcami Siemianowic Śląskich. W niedzielę odwiedził też Mysłowice, gdzie spotkał się z harcerzami tamtejszego Hufca ZHP, który świętującego w tym roku 95-lecie.

„Na Śląsku bije gospodarcze serce Polski. To region, który mocno wpłynął na rozwój naszej ojczyzny. Śląsk to jednak przede wszystkim ludzie chcący rozwijać się i zakładać rodziny. Tutejsza otwartość i tradycja to cechy unikatowe, dzięki którym Śląsk może być domem dla wszystkich” – napisał premier na Twitterze.

W poniedziałek szef rządu wraz z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem odwiedzą Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy w Gliwicach, gdzie wezmą udział w uroczystości podpisania umowy na remont czołgów T-72 z modyfikacją. Następnie szef rządu złoży wizytę w Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Truskolasach.

PAP/RIRM

drukuj