A. Melak: Wiadomość o pozwoleniu na badanie wraku TU-154 M jest gorzka, ale powinna cieszyć

Jest to wiadomość, która powinna cieszyć, mimo że jest gorzka, bo dopiero po 8 latach, ale pozytywna – wskazał poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Melak. Brat Stefana Melaka, który zginął w  katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r., odniósł się w ten sposób do zapowiedzi przebadania wraku TU-154 M przez polskich ekspertów.

W dniach 3-7 września bieżącego roku odbędzie się badanie agregatów i innych elementów rządowego TU-154 M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem. Wezmą w nim udział polscy specjaliści – poinformował dziś rosyjski Komitet Śledczy [czytaj więcej].

– Trzeba sprawdzić, czy wrak samolotu składowany w Smoleńsku jest autentyczny, w jakim stanie się zachował i czy znajdujące się tam elementy potrafią jeszcze służyć jako dowody pierwszoplanowe (…). Mam nadzieję, że nareszcie po ponad 8 latach będzie dostęp do tych elementów przez wyznaczonych i kompetentnych fachowców (…). Jest to ważna rzecz, ale trudno powiedzieć, czy przełomowa (…). Wydaje się, że jest to niezbędne, by dalej kontynuować i zamknąć prace komisji. Jest to wiadomość, która powinna cieszyć, mimo że jest gorzka, bo dopiero po 8 latach, ale pozytywna – akcentował Andrzej Melak.

RIRM

drukuj