Rosyjski Komitet Śledczy: funkcjonariusze z Polski i Rosji zbadają elementy Tu-154M

W dniach 3-7 września odbędzie się badanie agregatów i innych elementów rządowego TU-154 M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem. Wezmą w nim udział polscy specjaliści – informuje rosyjski Komitet Śledczy.

Informacja o badaniu została dziś przekazana przez rzecznik komitetu Swietłanę Pietrienko. Strona rosyjska otrzymała wniosek o przeprowadzenie działań na terytorium Federacji Rosyjskiej i rozpatrzyła go pozytywnie.

Badania nad elementami konstrukcyjnymi samolotu TU-154M odbędą się w dniach 3-7 września w obecności polskich przedstawicieli. Przeprowadzą je śledczy z centralnego aparatu Komitetu Śledczego z udziałem pracowników głównego zarządu kryminalistyki. Jak zaznaczyła Pietrienko materiały mają zostać przekazane stronie polskiej w trybie określonym przez prawo.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl