[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz: Rosja absolutnie nie myśli o tym, żeby sprawę katastrofy smoleńskiej załatwić z honorem

Nie widzimy najmniejszych efektów działań, które podejmuje rosyjska prokuratura ws. katastrofy smoleńskiej – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Radomia.

Federacja Rosyjska nie uważa się zobowiązana decyzjami Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy dot. wraku Tu-154M – oświadczyło rosyjskie MSZ. Widać, że Rosja absolutnie nie myśli o tym, żeby tę sprawę załatwić z honorem – komentował gość audycji.

– Już 8 i pół roku mija od katastrofy smoleńskiej. Dziś z inicjatywy deputowanych z Prawa i Sprawiedliwości do ZP Rady Europy, ta rezolucja została przyjęta. I Rosja sobie nic nie robi z tych nawoływań – i ze strony Polski (…), ale również i takich ciał międzynarodowych jak Rada Europy. (…) Rosja cały czas Polsce (…) „gra na nosie” i szkoda, naprawdę wielka szkoda, że tego typy inicjatyw, działań nie było właśnie w roku 2010, 2011, zaraz po katastrofie smoleńskiej – zauważył Wojciech Skurkiewicz, podkreślając, że „dzisiaj już Rosja przez tę bierność państwa polskiego i rządu PO-PSL ugruntowała swoją pozycję.

Jak dodał, po „skandalicznym raporcie MAK-u”, który w międzynarodowej opinii publicznej został wskazany jako obowiązujący, Polska ma wiele problemów, żeby odkłamać podane w nim informacje.

– Nam jako Polakom, jako rządowi polskiemu szczególnie zależy, żeby sprawę katastrofy smoleńskiej doprowadzić do zakończenia – wyjaśnienia. Komisja, którą kieruje Antoni Macierewicz robi wiele w tym zakresie, ale niestety do momentu, kiedy wrak Tu-154 M będzie poza Polską (…), to oczywiście te nasze działania są bardzo utrudnione – zaznaczył wiceszef MON.

Ocenił, że „Rosja będzie pewnie przeciągać w nieskończoność całą tę sytuację, mówiąc że >>wciąż prokuratura rosyjska prowadzi śledztwo, postępowanie<<”.

– My nie widzimy najmniejszych efektów tych działań, które podejmuje rosyjska prokuratura i wciąż oczekujemy i żądamy zwrotu naszej własności. Bo ten wrak (…) jest własnością państwa polskiego i własnością polskiej armii – dodał.

Pytany, czemu zdecydował się kandydować na prezydenta Radomia, Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że Radom to jego miasto, w którym się wychował, „żyje i chce spędzić jesień swojego życia”.

– To jest naprawdę piękne miasto, które zasługuje na dobrego gospodarza, który nie będzie obrażał się na rząd i na środki finansowe, które proponuje dziś rząd PiS. A w skali kraju rząd Mateusza Morawieckiego przeznacza dla samorządów olbrzymie środki finansowe i to nie są miliony, a miliardy złotych – powiedział w piątkowych aktualnościach dnia w Radiu Maryja wiceminister Wojciech Skurkiewicz.

Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę.

Całość rozmowy z wiceministrem Wojciechem Skurkiewiczem w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl