fot. flickr.com

Rosja: ponad 7 tys. żołnierzy bierze udział w ćwiczeniach wojskowych na południu kraju

Na południu Rosji, przy granicy z Ukrainą i na anektowanym Krymie  ruszyły dziś duże ćwiczenia wojskowe. Bierze w nich udział ponad 7 tys. żołnierzy. Manewrami są też objęte poligony na rosyjskim Kaukazie Północnym oraz jednostki stacjonujące w Abchazji i Osetii Południowej. Ćwiczenia obejmują łącznie 15 poligonów.

Podczas zadań dowódcy zademonstrują niestandardowe rozwiązania i działania taktyczne. Ćwiczenia mają uwzględnić doświadczenie bojowe konfliktów zbrojnych.

Według posła Michała Jacha, przewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej, działania Rosji mają charakter propagandowy, a nie militarny.

– Te ćwiczenia w oczywisty sposób są straszakiem nie tylko dla Ukrainy, ale to jest taki pokaz siły Rosji w tym regionie dla NATO. Oni w ten sposób pokazują, że to jest ich teren, że u siebie mogą robić to, co chcą i w ten sposób jakby oznajmiają, że nie będą się z nikim liczyć i nie mają najmniejszego zamiaru oddać Krymu, czego domagają się państwa demokratyczne. Te ćwiczenia są przede wszystkim sprawą propagandową,  a nie militarną. Dla nas jest to potwierdzenie sygnału, że Putin kompletnie nie ma zamiaru się wycofywać i dalej tę swoją agresywną politykę będzie kontynuował – mówi poseł Michał Jach.

W ćwiczeniach wojskowych, jakie odbywają się w Rosji, biorą udział żołnierze jednostek zmotoryzowanych, pancernych i artyleryjskich.

Do akcji zaangażowano ponad 50 samolotów i śmigłowców, załogi bombowców, myśliwców i samolotów szturmowych.  W sumie to 2 tys. jednostek sprzętu wojskowego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl