[TYLKO U NAS] Prof. Z. Krysiak: Celem „Modlitwy bez Granic” jest połączenie europejskich stolic modlitewnym łańcuchem i powrót Europy do chrześcijańskich korzeni   

13 dnia każdego miesiąca modlimy się w intencji powrotu Europy do chrześcijańskich korzeni, beatyfikacji Roberta Schumana oraz powrotu naszego kontynentu do idei wspólnoty narodów Europy, a nie superpaństwa – podkreślił prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, podczas rozmowy z portalem Radia Maryja.

W warszawskiej bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela o godz. 19.00 rozpocznie się dziś Msza św. w ramach „Modlitwy bez Granic”. Eucharystii będzie przewodniczył ks. prof. Tadeusz Borutka.

„Modlitwa bez Granic” odbywa się każdego 13 dnia miesiąca, począwszy od 13 listopada 2018 r. Zgromadzeni uczestniczą we Mszy św. oraz adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Inicjatorem jest Instytut Myśli Schumana. Wybór daty nie jest przypadkowy. To właśnie Maryi Robert Schuman, jeden z ojców założycieli Unii Europejskiej, oddał Europę przez zawierzenie „Totus Tuus”.

– 13 dnia każdego miesiąca modlimy się w intencji powrotu do korzeni chrześcijańskich, beatyfikacji Roberta Schumana oraz powrotu Europy do idei wspólnoty narodów Europy, a nie superpaństwa (…). Robert Schuman był „Totus Tuus”. Instytut Myśli Schumana oddał się Maryi i idziemy pod jej kierunkiem – mówił prof. Zbigniew Krysiak.

W „Modlitwie bez Granic” obok Warszawy bierze obecnie udział Paryż i Budapeszt. Do sieci modlitwy przyłączane są kolejne stolice – teraz przygotowują się Bruksela oraz Ryga.

– Celem jest, żeby wszystkie stolice w Europie otoczyły nasz kontynent modlitewnym łańcuchem – łańcuchem gwiazd z wieńca znajdującym się nad głową Niepokalanej Maryi (…). W szczególności teraz, przed wyborami do europarlamentu, zanosimy specjalne intencje, które dotyczą utworzenia frakcji Schumana w Parlamencie Europejskim. Ta frakcja ma połączyć wszystkie prawdziwie katolickie, chrześcijańskie partie, które są w tej chwili rozproszone. To połączenie ma doprowadzić do tego, że ta frakcja uzyska dużą siłę w głosowaniu, może mieć nawet 300 członków; oznaczałoby to najsilniejszą frakcję – wskazał prezes Instytutu Myśli Schumana.

Rozmówca Radia Maryja podkreślił, że ważne jest, by „Modlitwa bez Granic” odbywała się w stolicach Europy, ale oczywiście chodzi o to, aby inicjatywa rozprzestrzeniała się na kolejne miasta. Z miesiąca na miesiąc rośnie frekwencja uczestników. Idea zdobywa siłę.

– Rozmawiałem ostatnio na ten temat z ambasadorem Szwecji, grupą polityków z Brukseli, w Holandii. Módlmy się za to, aby wszyscy, którzy gdzieś tam w środku mają schowane te wartości, boją się wynieść je na zewnątrz, w szczególności ci, którzy są decydentami – chcieli przyłączyć się nie tylko do obecności, ale do włączenia się w dzieło przemiany praw, przepisów, instytucji, żeby również skutkowało to tym, aby nie było prawa do zabijania dzieci, niszczenia rodziny i wszystkich fundamentalnych wartości, które są depozytem naszej chrześcijańskiej wiary – zaznaczył prof. Zbigniew Krysiak.

„Modlitwa bez Granic” będzie kontynuowana przez 100 miesięcy, czyli ponad 8 lat.

Monika Bilska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl