Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1464420

Rosja modernizuje Flotę Bałtycką

Modernizacja bazy rosyjskiej Floty Bałtyckiej w Bałtyjsku będzie jedną z najnowocześniejszych na świecie – pisze rosyjska prasa.

Unowocześnianie bazy w Bałtyjsku, najdalej na zachód położonym mieście na obszarze Rosji, dziennik „Izwiestija” nazywa strategiczną odpowiedzią francuski na przybliżanie się NATO do granic rosyjskich. Baza ma zapewnić Rosji obecność na Morzu Bałtyckim.

Jednocześnie – jak czytamy w prasie – da jej kontrolę nad tym regionem. Po modernizacji baza będzie nie tylko przyczółkiem, w którym stacjonować będą mogły wszelkiego typu okręty, ale i twierdzą zdolną do obrony przed zagrożeniami militarnymi – ocenia rosyjski dziennik.

Obiekty w Bałtyjsku zostaną oddane do użytku do końca br. Jednak część prac zakończy się na początku przyszłego roku. Modernizacja dotyczy głównie możliwości zaopatrzenia okrętów w energię elektryczną, wodę, systemy kanalizacji i łączności.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl